Lund 20/4


Tävlingsdatum 20 april 2013.

Tävlingsplats: Skryllegården, Södra Sandby

Arrangör: Björnstorps IF/Friluftsfrämjandet/Lidingöloppet

Tävlingsledare: Per Månsson, Björnstorps IF

Väder: Soligt och svag vind, cirka 13 grader varmt.

Kontrollmätt bana sträcka 10km=9841m, 5km=5094m, 3km=3080m.

 

F15

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

100 Tilda Pettersson Björnstorps IF 00     12:29   04:09

2

102 Tova Hermodsson Lunds OK 99     12:50 0:21 04:16

3

103 Eloise Jörgensen Malmö 01     14:45 2:16 04:55

4

104 Vilma Smith Motionär 99     16:44 4:15 05:34

5

573 Elise Ekfors Björnstorps IF 01     17:37 5:08 05:52

6

101 Disa Olsson Lund 99      18:15 5:46 06:05

7

108 Emelie Shepherd SSIF 98     18:23 5:54 06:07

8

597 Angelina Englund Björnstorps IF       19:15 6:46 06:25

9

598 Maria Andersson Björnstorps IF       20:36 8:07 06:52
F17

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

109 Madelen Rydqvist Heleneholms Tri Team 96     46:06   04:36

2

110 Emma Eriksson Triathlon Syd 97     54:45 8:38 05:28
K35

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

74 Marina Stoltz Heleneholms IF 76     41:44   04:10

2

72 Åsa Lichtenberg Björnstorps IF 77     46:43 4:59 04:40

3

71 Sara Bertilsson Björnstorps IF 75     48:38 6:54 04:51

4

73 Helena Zander Björnstorps IF 75     49:50 8:06 04:59

5

75 Maria Trönell IS Göta 76     51:50 10:06 05:11
K40

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

76 Kim Gustafson Björnstorps IF 72     44:31   04:27

2

77 Runa Pettersson Malmö AI 70     46:38 2:07 04:39

3

651 Yvonne Hildebrand Sunborns GOIF 73     58:57 14:26 05:53
K45

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

79 Katarina Hansson Axa Sports Club 66     49:00   04:54

2

83 Kristina Hedberg Ystads IF 65     49:26 0:26 04:56

3

81 Jona Dahlqvist Heleneholms Tri Team 67     50:39 1:39 05:03

4

82 Carina Lloyd Ystads IF 64     51:10 2:10 05:07

5

80 Annette Persson Frosta Multisport 67     56:53 7:53 05:41
K50

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

84 Annika Rosenlund Björnstorps IF 61     45:32   04:33

2

85 Lotta Lindskog GF Idrott 63     50:15 4:43 05:01

3

86 Bodil Carleskär Ryssbergets Ik 59     53:29 7:57 05:20

4

87 Marie Krone Ystads IF Friidrott 62     1:07:29 21:57 06:44
K70

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

88 Britt-Marie Lind Gf Idrott 42     29:41   05:56
KS

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

69 Charlotta Schönbeck Heleneholms IF 81     43:06   04:18

2

70 Astrid Rosdahl Hälsostudions IF 87     48:37 5:30 04:51

3

622 Emelie Jonsson AXA Sports Club
    49:08 6:02 04:54

4

68 Julia Mårtensson Björnstorps IF 90     49:50 6:43 04:59
M35

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

14 Mikael Stagling IS Göta 75     35:19   03:31

2

9 Sava Iancovici AXA Sports Club 74     35:45 0:25 03:34

3

12 Mikael Westin Björnstorps IF 78     37:47 2:27 03:46

4

586 Daniel Tengberg Crisp Team 75      39:37 4:17 03:57

5

13 Fredrik Stoltz Heleneholms IF 76     42:21 7:01 04:14

6

10 Hossein Sohrabi Björnstorps IF 78     47:34 12:14 04:45

7

583 Mikael Kretz Crisp Team 75     50:31 15:11 05:03
M40

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

628 Magnus Andersson Ystads IF 69      35:27   03:32

2

26 Jens Persson Ystads IF 70     35:34 0:06 03:33

3

24 Mats Aaman IK Pallas 72     36:25 0:58 03:38

4

609 Max Lundberg LK Myran 70      37:50 2:23 03:47

5

16 Christer Friberg Björnstorps IF 72     38:08 2:40 03:48

6

20 Mattias Jonsson Heleneholms IF 70     38:32 3:05 03:51

7

22 David Roos IFK Helsingborg 69     39:44 4:17 03:58

8

19 Thomas Hoff GF Idrott 70     41:14 5:47 04:07

9

18 Ronald Stein Björnstorps IF 69     41:37 6:09 04:09

10

21 Håkan Sandsten Heleneholms IF 69     41:41 6:13 04:10

11

25 Tony Jönsson Ryssbergets Ik 71     44:15 8:48 04:25

12

23 Erik Hellberg IFK Helsingborg 71     44:33 9:05 04:27

13

15 Peter Schmidt AXA SC 69     45:59 10:31 04:35

14

647 Jesper Sjölander Björnstorps IF 69      47:19 11:51 04:43

15

17 Carl Fredrik Abelson Björnstorps IF 71     57:22 21:54 05:44
M45

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

37 Patric Astrén Ryssbergets Ik 68     37:08   03:42

2

34 Christian Jörgensen IK Pallas 64     37:57 0:49 03:47

3

32 Jörgen Holmqvist Heleneholms IF 66     40:21 3:13 04:02

4

29 Jonas Hemgren Björnstorps IF 66     42:40 5:31 04:16

5

27 Jonas Persson American Express SK 67     43:07 5:58 04:18

6

36 Joachim Bielecki Malmö Löparförening 67     43:26 6:18 04:20

7

35 Thom Leiding IS Göta 64     44:57 7:48 04:29

8

31 Lars-Erik Skans Heleneholms IF 67      46:00 8:52 04:36

9

579 Anders Wiklander Team Blekinge LF 68      47:48 10:40 04:46

10

33 Jesper Weng Helsingør SOK 65     48:35 11:27 04:51

11

39 Daniel Krone Ystads IF Friidrott 65     51:39 14:31 05:09
M50

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

44 Arne Mårtensson Björnstorps IF 60     38:11   03:49

2

47 Anders Olsson IFK Trelleborg Friidrott 60      39:39 1:28 03:57

3

45 Lars-Åke Engdahl GF IDROTT 60      40:54 2:42 04:05

4

46 Göran Kvarnerup Heleneholms IF 59     41:09 2:58 04:06

5

48 Bengt Pedersen IK Pallas 61     42:01 3:49 04:12

6

49 Stellan Nilsson IS Göta 60     42:51 4:39 04:17

7

40 Farzad Pakzad Björnstorps IF 60     44:11 6:00 04:25

8

50 Mikael Astrén Ryssbergets Ik 63     45:51 7:39 04:35

9

43 Dag Wahlberg Björnstorps IF 62     45:56 7:45 04:35

10

42 Anders Hansson Björnstorps IF 62     46:06 7:54 04:36

11

619 Anders Ström Heleneholms IF 60      49:04 10:53 04:54
M55

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

574 Jerry Olsson Björnstorps IF 57     39:32   03:57

2

52 Lars Lindqvist Björnstorps IF 56     41:53 2:20 04:11

3

51 Mikael Karlsson Björnstorps IF 56     47:10 7:37 04:43

4

611 Hans Jönsson Heleneholms IF 58      48:21 8:48 04:50
M60

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

55 Stefan Nilsson IK Jogg 53     45:03   04:30

2

53 Magnus Bergh Heleneholms IF 49     45:06 0:02 04:30

3

54 Kenth Larsen Heleneholms IF 51      45:30 0:26 04:33
M65

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

60 Kaj Dewens IS Göta Helsingborg 46     22:05   04:25

2

57 Mats Berglund Björnstorps IF 46     23:54 1:48 04:46

3

58 Hans-Ingvar Andersson Heleneholms IF 47     24:19 2:13 04:51

4

59 Ulf Karlström Heleneholms IF 47     24:22 2:16 04:52

5

56 Lars Rosenlund Björnstorps IF 44     26:24 4:19 05:16
M70

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

585 Ingvar Olausson Heleneholms IF 40     24:27   04:53

2

63 Lars Rosenlind IFK Helsingborg 42     26:16 1:49 05:15

3

64 Jan-Åke Persson IFK Helsingborg 41     28:03 3:36 05:36

4

62 Sven-Göran Persson Heleneholms IF 43     31:29 7:02 06:17
M75

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

66 Karl Nordström IFK Helsingborg 36     29:45   05:57

2

65 Sune Cederpil Björnstorps IF 38      30:04 0:18 06:00
M80

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

67 Gunnar Nilsson Heleneholms IF 33     25:06   05:01
Motion 10 km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

386 Christian Månsson Räddningstjänsten Syd IK 75     35:11   03:31

2

164 Christian Nilsson Bunkeflo Skiteam 77     36:00 0:48 03:36

3

642 Henrik Sällman Veberöd       37:38 2:26 03:45

4

440 Jonas Ingby Tetra Pak IF       37:55 2:43 03:47

5

138 Kristian Ortner         38:00 2:49 03:48

6

632 Erik Dahl Malmö Gerilla Löpare       38:24 3:12 03:50

7

388 Johan Ewald SK/Ran 69     38:31 3:19 03:51

8

387 Filip Håhus Rörsjöstaden 74     39:04 3:53 03:54

9

450 Andreas Åstrand Varberg       39:17 4:05 03:55

10

670 Jon Engqvist Malmö       39:30 4:18 03:57

11

336 Mattias Hedlund Malmö       39:31 4:19 03:57

12

313 Magnus Weikert Malmö 78     39:32 4:20 03:57

13

346 Rasmus Hindrichsen Markaryds FK 75     39:47 4:35 03:58

14

399 Anders Björkén Stigmännen Karlshamns OK 84     39:47 4:35 03:58

15

637 Walter Dobric Hallaröd       39:48 4:36 03:58

16

259 Hampus REIN Lund 87     39:50 4:38 03:59

17

631 Victor Carlsson Malmö Gerilla Löpare       39:52 4:40 03:59

18

424 Niels Holm Tetra Pak IF       39:57 4:45 03:59

19

174 Ola Flisbäck Dösjebro 77     39:58 4:47 03:59

20

280 Fredrik Olsson Lund 78     40:35 5:24 04:03

21

635 Joakim Iveroth Karlskrona       40:45 5:33 04:04

22

575 Nicholas Sandmark Näslund Veberöd       40:49 5:37 04:04

23

292 Niklas Hafen Lund 80     41:14 6:02 04:07

24

333 Johannes Zachrison Malmö 86     41:21 6:09 04:08

25

30 Therese Omme PwC       41:35 6:23 04:09

26

610 Alexander Rosenkvist Öved       41:39 6:28 04:09

27

643 Kristian Sandström Orsa SK       41:44 6:32 04:10

28

137 Marcus Lundblad         41:48 6:36 04:10

29

350 Mikael Arnström Osby 83     41:51 6:39 04:11

29

638 Håkan Andesson Veberöd       41:51 6:39 04:11

31

198 Jörgen Henningsson Hjärup 65     41:58 6:46 04:11

32

633 Kristian Kornhag         42:00 6:49 04:12

33

630 Martin Stigmar LK Uven       42:10 6:58 04:13

34

283 Anton Sandberg Lund 80     42:17 7:05 04:13

35

319 Petter Barck Malmö 84     42:19 7:08 04:13

36

298 Kenfu Keflai Lundalab AB 70     42:23 7:11 04:14

37

607 Erik Jacobsson Lunds OK       42:25 7:13 04:14

38

272 Urban Gullberg Lund       42:27 7:15 04:14

39

383 Ola Stigmar RunGamerRun/Kävlinge 76     42:28 7:16 04:14

40

266 Anton Hyldéen Lund 81     42:34 7:22 04:15

41

252 Peter Dufwa Lund 67     42:37 7:25 04:15

42

459 Martin Edvardsson Ystad 75     42:43 7:31 04:16

43

123 Erik Brännström   85     42:44 7:33 04:16

44

672 Andre Brenner Malmö       42:55 7:43 04:17

45

192 Lars Christensson Helsingborg 62     42:56 7:45 04:17

46

145 Gael Joly Andrarums IF 82     43:05 7:53 04:18

47

443 Johan Samuelsson Tetra Pak IF       43:07 7:55 04:18

48

435 Sophie Wirsén Tetra Pak IF       43:16 8:04 04:19

49

592 Daniel Ljunggren Bunkeflo Ski Team       43:17 8:06 04:19

50

625 Magnus Oskarsson Lund       43:18 8:06 04:19

51

156 Staffan Fredlund Björnstorps IF       43:21 8:09 04:20

52

328 Jonas Hjert Malmö 84     43:23 8:11 04:20

53

446 Stefan Förare Trelleborg 61     43:24 8:13 04:20

54

664 Daniel Ed         43:30 8:18 04:21

55

274 Anton Lundqvist Lund 72     43:33 8:21 04:21

56

143 Pontus Peyron Advokaterna Peyron 71     43:40 8:28 04:22

57

188 Joakim Wirén Åkesson Helsingborg 78     43:45 8:33 04:22

58

322 Marcus Widenfors Malmö 76     43:47 8:35 04:22

59

412 Christoffer Sjöberg Team Sjöberg 88     43:51 8:39 04:23

60

184 Gustav Sande Genarp 69     43:51 8:39 04:23

61

355 David Ardegård Pildammarna 79     43:59 8:47 04:23

62

377 Hannes Josephson PwC       44:00 8:48 04:24

63

289 Marcus Trulsson Lund 88     44:00 8:48 04:24

64

196 Fredrik Sjödin Hjärup 73     44:03 8:51 04:24

65

242 Magnus Nylin Lund 78     44:07 8:55 04:24

66

230 Richard Stagen LLIF 67     44:09 8:57 04:24

67

423 Viktor Petersson Tetra Pak IF       44:09 8:57 04:24

68

434 Ruben Martinez Garcia Tetra Pak IF       44:10 8:59 04:25

69

251 Alexander Nilsson Lund 79     44:12 9:00 04:25

70

169 Markus Olsson cabu 82     44:15 9:03 04:25

71

223 Peter Olsson Lilla Uppåkra 83     44:16 9:04 04:25

72

608 Oskar Tynelius         44:19 9:07 04:25

73

365 Pontus Andgren PwC       44:20 9:08 04:26

74

238 Mattias Mellhorn LTH 89     44:26 9:14 04:26

75

197 Roger Hesselstrand Hjärup 65     44:31 9:19 04:27

76

171 Christoffer Olkvist Dalby 77     44:32 9:20 04:27

77

163 David Wennblom Bunkeflo Ski Team 78     44:33 9:21 04:27

78

454 Thomas Nilsson Vinslöv       44:35 9:23 04:27

79

316 Simon Danielsson Malmö 89     44:40 9:29 04:28

80

437 Markus Meijer Tetra Pak IF       44:44 9:32 04:28

81

408 Nils Undall-Behrend Södra Sandby 54     44:45 9:33 04:28

82

392 Jakob Testad Staffanstorp 73     44:46 9:34 04:28

83

227 David Petersson Ljungby 92     44:51 9:39 04:29

84

414 David Cartne Team Toss 86     44:57 9:45 04:29

85

299 anders pålsson lundalogik 76     44:58 9:46 04:29

86

403 Peter Held Söderåsens FK 62     44:58 9:46 04:29

87

240 Kristofer Andréasson Lund 80     45:00 9:48 04:30

88

160 Kent Albinsson Bunkeflo Ski Team       45:04 9:53 04:30

89

380 Stefan Göransson QPharma AB 66     45:07 9:55 04:30

90

245 Marie Lennerhagen Lund 71     45:15 10:03 04:31

91

273 Anna Holmberg Lund 65     45:18 10:06 04:31

92

589 Mattias Borell Södra Sandby       45:19 10:07 04:31

93

617 Niklas Spångberg Lund       45:20 10:08 04:32

94

406 Lars Malmgren Söderåsens FK 46     45:21 10:09 04:32

95

634 Jonny Nilsson Malmö       45:24 10:12 04:32

96

180 Mikael Kylsäter Friskis&Svettis Lund 85     45:27 10:15 04:32

97

243 Sara Gidner Lund 75     45:28 10:16 04:32

98

262 Simon Gustavsson Lund 88     45:36 10:24 04:33

99

421 Fredrik Nilsson Tetra Pak IF       45:37 10:25 04:33

100

220 Tomas Ivarsson Kävlinge RC 61     45:40 10:28 04:34

101

286 Jesper Festin Lund 88     45:44 10:32 04:34

102

129 Roger Nilsson   67     45:46 10:34 04:34

103

176 Roger Olsson Eslöv 71     45:48 10:37 04:34

104

613 Fredrik Settergren Malmö       45:51 10:40 04:35

105

157 Tomas Jonasson Björnstorps IF 67     45:53 10:41 04:35

106

263 Esbjörn Melin Lund 87     45:59 10:48 04:35

107

134 Tobias Fredriksson   76     46:00 10:49 04:36

108

410 Robert Bertilsson Team Djungelbrand       46:02 10:50 04:36

109

187 Tord Johannesson Harlösa IF 63     46:04 10:52 04:36

110

418 Anders Holmberg Tetra Pak IF       46:05 10:53 04:36

111

663 Jan Larsson         46:07 10:56 04:36
112 111 Karin Björk   81     46:07 10:56 04:36

112

208 Dennis Jönsson Klagshamn 73     46:09 10:57 04:36

113

330 viktor jönsson malmö 82     46:11 10:59 04:37

114

140 Pontus Alexandersson   78     46:11 10:59 04:37

115

362 Per Meynert PwC       46:12 11:00 04:37

115

376 Joakim Bengtsson PwC       46:12 11:00 04:37

117

353 Tina webb Oxie       46:13 11:02 04:37

118

381 Bengt olsson Rexam Fosie       46:14 11:02 04:37

119

360 Mika Kankaanpää PwC       46:35 11:23 04:39

120

639 Richard Stenberg Lund       46:37 11:25 04:39

121

260 Thomas Persson Lund 66     46:45 11:33 04:40

122

304 Magnus Önnheim Lunds Lasaretts IF 55     46:48 11:36 04:40

123

460 Rickard Håkanson Åhus Roddklubb 73     46:50 11:38 04:41

124

281 Linus Frantzich Lund 86     46:55 11:43 04:41

125

447 Anders Johansson Trelleborg 73     47:02 11:50 04:42

126

278 Liv Remitz Lund 72     47:03 11:51 04:42

127

237 Ola Örnberg Lonesome Runners 65     47:07 11:55 04:42

128

303 Kenneth Andersson Lunds Lasaretts IF 59     47:08 11:56 04:42

129

112 Martin Nilsson   84     47:16 12:05 04:43

130

415 Pontus Steen Team Toss 85     47:21 12:09 04:44

131

261 Guillermo Sagastume Lund 76     47:23 12:11 04:44

132

433 Magnus Wijk Tetra Pak IF       47:24 12:12 04:44

133

144 Tobias Bengtsson Alberta       47:25 12:13 04:44

134

601 Christine Viklund Staffanstorp       47:35 12:23 04:45

135

648 Johan Axelsson Ernst & Young AB Kristianstad       47:44 12:33 04:46

136

334 Mattias Furumalm Malmö 81     47:49 12:37 04:46

137

186 Matilda Persson Göteborg       47:52 12:40 04:47

138

153 Rickard Persson Bjerredsparken       47:52 12:41 04:47

139

612 Zoltan Michis Lund       47:55 12:43 04:47

140

267 Julien MENARD Lund       47:55 12:44 04:47

141

257 Magnus Johansson Lund 74     48:08 12:56 04:48

142

644 Ola Knutsson Axis       48:10 12:58 04:49

143

646 Erik Olsson Lund       48:10 12:59 04:49

144

636 Fredrik Hommel Bondeson Holmby       48:13 13:01 04:49

145

182 Jon Ryrstedt Försvarsmakten 92     48:16 13:04 04:49

146

315 Magnus Karlsson Malmö 69     48:22 13:10 04:50

147

172 Bengt Andersson Dalby 62     48:26 13:14 04:50

148

206 Anders Olsson Karisma Kristianstad 65     48:27 13:15 04:50

149

348 Malin Rentner OK Silva 74     48:27 13:15 04:50

150

126 Anders Wemmert   54     48:32 13:20 04:51

151

219 Fritz Andersson Kävlinge RC 70     48:36 13:24 04:51

152

210 John Rådberg Krischan 92     48:36 13:25 04:51

153

364 Philip Liljeblad PwC       48:37 13:25 04:51

154

351 Hans Almström Oxie 67     48:45 13:33 04:52

155

407 Torbjörn Olsson Södra Sandby 66     48:47 13:35 04:52

156

327 Mattias Jönsson Malmö 79     48:48 13:36 04:52

157

606 Staffan Jacobsson Hjärup       48:57 13:45 04:53

158

343 Joakim Andersson Malmö 84     48:58 13:46 04:53

159

580 Tomas Olsson FK Göingarna       49:03 13:51 04:54

160

264 Mikael Calner Lund 71     49:05 13:54 04:54

161

193 Torbjörn Carlberg Helsingborg 63     49:09 13:57 04:54

162

152 charlotte toth barsebäck 70     49:09 13:58 04:54

163

326 Andreas Schyberg hansen Malmö       49:13 14:01 04:55

164

391 Simon Shepherd Sony Mobile 65     49:13 14:01 04:55

165

331 Louise Andersson Malmö 87     49:15 14:03 04:55

166

584 Jörgen Ingelmark Hörby       49:16 14:04 04:55

167

375 Jim Gunnarsson PwC       49:18 14:06 04:55

168

131 Marco Svantesson   73     49:19 14:08 04:55

169

181 Kenneth Henriksson Furulund 79     49:25 14:13 04:56

170

282 Jonas Frantzich Olsson Lund 81     49:28 14:17 04:56

171

170 Peter Strinnö Dalby       49:36 14:24 04:57

172

369 Anders Thulin PwC       49:37 14:25 04:57

173

456 Tobias Ekman Ystad 82     49:41 14:29 04:58

174

438 Christian Isaksson Tetra Pak IF       49:42 14:31 04:58

175

431 Erik Lidström Tetra Pak IF       49:45 14:34 04:58

176

166 Bengt Johansson Båstad 73     49:46 14:35 04:58

177

439 Roland Grundström Tetra Pak IF       49:48 14:36 04:58

178

600 Christel Gustafsson Lund       49:51 14:39 04:59

179

226 Jonatan Broberg Ljungby 92     49:52 14:40 04:59

180

165 Arvid Ganestam Bunkeflostrand 80     50:00 14:49 05:00

181

128 Marianne Erikson         50:08 14:56 05:00

182

147 Marcos Cerutti Arlöv 97     50:10 14:58 05:01

183

581 Samuel Persson Malmö       50:10 14:59 05:01

184

233 Carl Cotton Lomma 98     50:12 15:00 05:01

185

269 Sébastien Daudi Lund 91     50:13 15:01 05:01

186

357 Krister Danielsson PwC       50:13 15:01 05:01

187

270 Christina Milstam Lund 90     50:13 15:01 05:01

188

666 Magnus Andersson Tetra Pak IF       50:26 15:14 05:02

189

337 Henrik Hanseke Malmö 73     50:32 15:20 05:03

190

323 Magnus Löfgren Malmö 69     50:38 15:26 05:03

191

284 Ken Andersen Lund 67     50:41 15:29 05:04

192

277 Lars Christensson Lund 71     50:52 15:41 05:05

193

291 Natalia Shleeva Lund 83     50:59 15:47 05:05

193

294 John Karlsson Lund 65     50:59 15:47 05:05

195

305 Mari Ekelund Löddeköpinge 67     51:00 15:48 05:06

196

419 Attila Kathy Tetra Pak IF       51:02 15:50 05:06

197

150 Kjell Enqvist Bara 53     51:04 15:53 05:06

198

349 Mattias Rentner OK Silva 70     51:09 15:57 05:06

199

229 Lena Steen Stagen LLiF 73     51:13 16:01 05:07

200

368 Tord Sassler PwC       51:14 16:02 05:07

201

451 Jonas Adolfsson Veberöds AIF 71     51:16 16:04 05:07

202

425 Lars Forslund Tetra Pak IF       51:19 16:08 05:07

203

448 Karl Bergström Vallby 71     51:22 16:10 05:08

204

665 Jan Isaksson Malmö       51:27 16:15 05:08

205

124 Jörgen Utgren   79     51:33 16:22 05:09

206

146 Juan Pablo Cerutti Arlöv 69     51:40 16:28 05:10

207

154 Peter Meyer Bjärred 51     51:43 16:31 05:10

208

254 Patrik Jönsson Lund 73     51:44 16:32 05:10

209

175 Pernilla Gullvert Eskapader.se 72     51:46 16:34 05:10

210

116 Ann-Louise Roos   69     51:53 16:41 05:11

211

285 Anna Rabow Lund       51:57 16:45 05:11

212

141 Helena Fridholm         51:59 16:47 05:11

213

462 Susanne Gustafsson Ängelholm 67     51:59 16:47 05:11

214

656 Daniel Bergström Lund       52:00 16:48 05:12

215

649 Tarmo Haavistu Lund       52:14 17:02 05:13

216

430 Fredrik Lefdal Tetra Pak IF       52:19 17:07 05:13

217

426 Jonas Stinnerbom Tetra Pak IF       52:21 17:09 05:14

218

587 Hans Nilsson Hägersten       52:38 17:27 05:15

219

265 Jens Öhman Lund 75     52:49 17:37 05:16

220

258 Rasmus Johansson Lund 91     52:52 17:41 05:17

221

276 Chao Chen Lund 79     52:56 17:44 05:17

222

324 Anna Löfgren Malmö 81     53:02 17:51 05:18

223

629 Hans Hovenberg BMC Lund       53:02 17:51 05:18

224

340 Helena Rappe Malmö 82     53:13 18:01 05:19

225

338 Anette Larsson Malmö 67     53:16 18:04 05:19

226

183 Carl Munkeschöld Genarp 76     53:19 18:07 05:19

227

458 Ronnie Persson Ystad       53:21 18:10 05:20

228

296 Eva Hagwall Lund 64     53:22 18:10 05:20

229

354 Fredrik Salbrink PCS Syd 72     53:25 18:13 05:20

230

422 Fredrik Larsson Tetra Pak IF       53:26 18:14 05:20

231

301 Siv Tjernberg Lunds Lasaretts IF 54     53:32 18:20 05:21

232

660 Charlotte Mårtensson Bjärsjö Lagård       53:33 18:21 05:21

233

234 Linda Pennsäter Lomma 72     53:38 18:26 05:21

234

378 Johan Sigvardsson PwC       53:38 18:27 05:21

235

409 Helene Ekström Södra Sandby       53:40 18:29 05:22

236

148 Ingrid Cerutti Arlöv 95     53:42 18:30 05:22

237

232 Daniel Johansson Lomma       53:44 18:32 05:22

238

221 Magnus Abrahamson Labmed Lund 60     53:44 18:32 05:22

239

139 Camilla Micha         53:45 18:33 05:22

240

594 Stina Holm         53:45 18:34 05:22

241

288 Sylvain Touze Lund       53:48 18:36 05:22

242

341 Björn Rappe Malmö 79     54:00 18:48 05:24

243

290 Richard Markham Lund 64     54:08 18:56 05:24

244

429 Thomas Carlsson Tetra Pak IF       54:09 18:58 05:24

245

379 Hampus Andersson Påvelsgård 81     54:15 19:03 05:25

246

363 Peter Strömblad PwC       54:16 19:04 05:25

247

275 Marica Andersson Lund 96     54:20 19:08 05:26

248

168 Marianne Nilsen Båstad 74     54:21 19:09 05:26

249

235 Jerker Sundberg Lomma 55     54:34 19:22 05:27

250

339 Jens Olsen Malmö 72     54:38 19:26 05:27

251

307 Marie Nilsson Löddeköpinge 70     54:41 19:29 05:28

252

151 Markus Mandl Bara 75     54:44 19:32 05:28

253

623 Cecilia Baggesen Fraser Dalby       54:45 19:33 05:28

254

312 Gertrud Hermansen Malmö 76     54:51 19:39 05:29

255

132 Rakel Nihlén         54:52 19:41 05:29

256

394 Annika Håkansson Staffanstorp 64     54:55 19:43 05:29

257

306 Mats Carlsson Löddeköpinge       54:59 19:47 05:29

258

247 Johan Meurling Lund 56     54:59 19:47 05:29

259

293 Cia Eriksson Lund 66     55:02 19:50 05:30

260

121 kim hansen         55:03 19:51 05:30

261

385 Malin Wildt-Persson Ryssbergets IK 71     55:08 19:56 05:30

262

216 Mats Malmström Kävlinge 42     55:12 20:01 05:31

263

158 Torbjörn Gertre Bop MAI 49     55:26 20:14 05:32

264

332 Simone Andersson Malmö 90     55:31 20:20 05:33

265

667 Kristian Sassersson Consafe Logistics Lund       55:36 20:24 05:33

266

329 sofie ahlin malmö 83     55:45 20:33 05:34

267

190 Christina Johansson Helsingborg 69     55:49 20:37 05:34

268

427 Lars Månsson Tetra Pak IF       56:00 20:48 05:36

269

253 Christian Ranevi Lund 86     56:00 20:48 05:36

270

317 thomas andersson malmö 65     56:06 20:54 05:36

271

661 Lina Thörneby Bjärsjö Lagård       56:10 20:58 05:37

272

255 Brittany Miers Lund 86     56:21 21:09 05:38

273

400 Ansti Mangell SUS IVA Malmö       56:27 21:16 05:38

274

640 Stefan Söderberg Tröplanets Löpklubb       56:32 21:20 05:39

275

318 Mikael sigstedt Malmö       56:34 21:22 05:39

276

461 Cecilia Bergensjö Ängelholm       56:46 21:34 05:40

277

444 Helena Bengtsson Torna Hällestad 74     56:47 21:35 05:40

278

405 Lena Rothman Söderåsens FK 63     56:50 21:38 05:41

279

371 Camilla Carlbom PwC       56:50 21:38 05:41

280

370 Anders Hansson PwC       57:14 22:02 05:43

281

222 Lena Jörnmo Landskrona 61     57:26 22:15 05:44

282

411 Linda Svederberg Team eskapader.se       57:34 22:23 05:45

283

641 Mattias Gustafsson Furulund       57:36 22:24 05:45

284

194 Hanne Mortensen Herlev/Danmark 74     57:37 22:26 05:45

285

652 Madelen Zerman Lund       57:51 22:39 05:47

286

432 Bengt Sahlin Tetra Pak IF       57:53 22:41 05:47

287

615 Stefan Nyström Lund       57:55 22:43 05:47

288

162 Veladon Flydde Bunkeflo Ski Team 80     57:56 22:45 05:47

289

250 Tina Elmér Lund       57:57 22:45 05:47

290

202 Lars Lindeborg Hörby 50     58:18 23:06 05:49

291

302 Katarina Lindbäck Lunds Lasaretts IF 69     58:25 23:13 05:50

292

279 Ann Edlund Lund 78     58:27 23:15 05:50

293

395 Uno Svahn Staffanstorp       58:42 23:30 05:52

294

297 Emelie Jansson Lund 79     58:43 23:31 05:52

295

404 Johan Held Söderåsens FK 94     58:51 23:39 05:53

296

217 bertil tykesson kävlinge 46     58:53 23:41 05:53

297

453 Linda Nilsson Vinslöv       59:03 23:51 05:54

298

325 Jan Wennerlund Malmö       59:05 23:54 05:54

299

457 Cecilia Persson Ystad       59:07 23:56 05:54

300

311 Hanna Risén Malmö 86     59:29 24:18 05:56

301

455 chatarina hammarström vintrie       59:40 24:28 05:58

302

155 Per Ove Ottosson Bjärsjölagård 51     59:42 24:31 05:58

303

389 Sara Andersson/Jönsson Skurup       59:43 24:31 05:58

304

397 Daniel Kristiansen Staffanstorp       59:44 24:32 05:58

305

420 Ann-Sofie Freijs Tetra Pak IF       59:45 24:34 05:58

306

393 Håkan Hylestedt staffanstorp 63     1:00:17 25:05 06:01

307

618 Erland Stensson Lund       1:00:22 25:10 06:02

308

356 Karin Wallgren PwC       1:00:23 25:12 06:02

309

189 Ann Holster Helsingborg       1:00:30 25:18 06:03

310

204 Linda Eriksson IFK Helsingborg 58     1:00:41 25:29 06:04

311

118 Max Linde   70     1:00:42 25:30 06:04

311

122 Ingrid Gerner         1:00:42 25:30 06:04

313

191 Anette Ahl Helsingborg 62     1:00:43 25:31 06:04

314

655 Marie Svensson         1:00:45 25:33 06:04

315

398 Ulf Larsson Staffanstorp 76     1:00:48 25:36 06:04

316

372 Emelie Lönnblad PwC       1:01:02 25:51 06:06

317

366 Stefan Axelsson PwC       1:01:08 25:57 06:06

318

203 Marcus Verboy-Ekstrand Höör 83     1:01:17 26:05 06:07

319

390 Robin Andersson Skurup       1:01:23 26:11 06:08

320

413 Emma Sandsborg Team TFTF 84     1:01:37 26:25 06:09

321

300 Anki Önnheim Lunds Lasaretts IF 56     1:01:42 26:31 06:10

322

295 Ulrika Olsson Lund 67     1:01:45 26:33 06:10

323

367 Teresia Skjöldebrand PwC       1:01:55 26:43 06:11

324

117 Jenny Ruchti   81     1:02:02 26:50 06:12

325

214 Jenny Bermin Kävlinge 78     1:02:29 27:17 06:14

326

167 Magnus Pålsson Båstad       1:02:32 27:20 06:15

327

673 Lotta Clausson Lund       1:02:33 27:21 06:15

328

115 Agneta Roos   76     1:02:34 27:22 06:15

329

173 Rikard Karlsson Dalby 67     1:02:41 27:29 06:16

330

133 Anna Fredricson   77     1:02:58 27:46 06:17

331

119 Maria Johansson   83     1:02:59 27:47 06:17

332

177 Thomas Björkander Eslöv       1:03:00 27:49 06:18

333

352 Edit Andersson Oxie 64     1:03:07 27:55 06:18

334

228 Per-Åke Frostell LK Uven 70     1:03:08 27:56 06:18

335

236 Lena Örnberg Lonesome Runners 64     1:03:58 28:46 06:23

336

179 Mimmi Nordquist Friskis o Svettis Malmö 94     1:04:07 28:56 06:24

337

231 Linda Åberg Lomma       1:04:13 29:01 06:25

338

256 Zachary Miers Lund 85     1:04:42 29:30 06:28

339

596 Christian Svensson SLU       1:05:07 29:55 06:30

340

659 Britta Andersson BOP Malmö       1:05:41 30:29 06:34

341

200 Katrin Rongby Hästveda       1:05:43 30:31 06:34

342

445 Stefan Palm Trelleborg 62     1:05:55 30:44 06:35

343

314 Sara Ekeroth Malmö 74     1:06:04 30:52 06:36

344

120 Claes Levin   46     1:06:39 31:27 06:39

345

249 Rolf Elmér Lund       1:06:46 31:34 06:40

346

358 Marianne Svensson PwC       1:07:19 32:07 06:43

347

224 Catarina Demerström Limhamn 80     1:07:48 32:36 06:46

348

347 Alexandra Holm Nordanå 83     1:07:48 32:36 06:46

349

668 Christel Bergh         1:07:58 32:46 06:47

350

374 Gisela Kibsgard PwC       1:07:58 32:46 06:47

351

417 Kristina Eriksson Tetra Pak IF       1:08:42 33:30 06:52

352

215 Brita Malmström Kävlinge 44     1:09:03 33:52 06:54

353

130 Helena Sörensson   89     1:09:06 33:54 06:54

354

344 Marika Hagberg Malmö 73     1:10:27 35:15 07:02

355

345 Ola Hagberg Malmö 70     1:10:28 35:17 07:02

356

287 Violeta Touze Hansson Lund       1:10:37 35:25 07:03

357

244 Angela Runyon Lund 78     1:11:01 35:50 07:06
358 658 Birger Andersson BOP Malmö       1:11:24 36:13 07:08

359

268 Frida Hugne Lund 87     1:12:26 37:14 07:14

360

205 Jessica Smeds IFK Mora       1:16:23 41:11 07:38

361

199 Gunnar Kahl Husie 50     1:17:51 42:39 07:47

362

335 Karin Lago Malmö 77     1:20:17 45:05 08:01

363

209 Bert Lindgren Knasten Malmö 43     1:36:06 1:00:54 09:36
Motion 5 km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

578 Christian Bengtsson SMDF.se       19:17   03:51

2

626 Fred Duval Mejpel.se       20:21 1:03 04:04

3

557 Mattias Shepherd SSIF 00     21:02 1:44 04:12

4

604 Magnus Trönell Staffanstorp       21:15 1:58 04:15

5

161 Mattias Ljunggren Bunkeflo SKi Team       21:46 2:29 04:21

6

595 Peter Dahlqvist Lund       21:53 2:36 04:22

7

588 Mattias Jeppsson Eslöv       23:08 3:50 04:37

8

517 Sacha Andersen Lund 99     23:19 4:02 04:39

9

543 Jonas Wendt PwC       23:25 4:07 04:41

10

493 Donal McSweeney Grenoble 97     23:42 4:24 04:44

11

542 Elin Ericsson PwC       23:53 4:35 04:46

12

529 Kim Andersson Malmö Löparförening 83     23:59 4:41 04:47

13

463 Oscar Flodin   91     24:24 5:06 04:52

14

497 Hanna Magnusson Höllviken       24:28 5:10 04:53

15

546 Lars Persson Rexam Fosie       24:44 5:27 04:56

16

559 Malin Henriksson Stångby       24:47 5:30 04:57

17

562 Oscar Erenius Södra Sandby 97     24:48 5:31 04:57

18

491 Linda Bengtsson Furulund       25:32 6:15 05:06

19

563 Tobias Dahl Södra Sandby 91     25:46 6:29 05:09

20

498 Carl Magnusson Höllviken       25:57 6:39 05:11

21

500 Gustaf Thern Höllviken       25:57 6:39 05:11

22

499 Johan Magnusson Höllviken       26:01 6:43 05:12

23

483 Sara Johansson Björnstorps IF 87     26:06 6:49 05:13

24

541 Charlotte Akne PwC       26:07 6:49 05:13

25

502 Camilla Persson Hörby 72     26:20 7:03 05:16

26

530 Roger Folkell Nordic Sugar Arlöv       26:23 7:05 05:16

27

616 Emma Nilsson Vinslöv       26:26 7:08 05:17

28

479 Jennica Andersson   70     26:38 7:20 05:19

29

556 Sten Tynelius Slimminge 47     26:54 7:37 05:22

30

544 Torbjörn Christensson PwC       26:57 7:39 05:23

31

518 Josefine Smeds Lund       26:59 7:42 05:23

32

484 Mats Anderbok Björnstorps IF 70     27:03 7:46 05:24

33

127 Lotta Wemmert Lundin   68     27:27 8:09 05:29

34

476 Fredrik Kursell         27:39 8:21 05:31

35

506 Malin Fyhr Kristianstad 74     27:55 8:37 05:35

36

467 Tuan Odin   98     27:58 8:41 05:35

37

482 Linnea Jonsson Björnstorps IF 85     28:00 8:43 05:36

38

522 Marie Eiswohld Lund 60     28:08 8:51 05:37

39

555 Gudrun Tynelius Slimminge 48     28:16 8:58 05:39

40

487 Mikaela Wallter Flyinge 89     28:21 9:03 05:40

41

669 Sacha Andersen Lund       28:21 9:04 05:40

42

488 Annie Johansson Friskis&Svettis Lund 86     28:22 9:04 05:40

43

551 Karin Wikforss S Sandby       28:27 9:10 05:41

44

602 Linda Sassner Löddeköpinge       28:34 9:16 05:42

45

567 Håkan Nivestam Tetra Pak IF       28:44 9:26 05:44

46

548 Bo Olofsson Rexam Fosie       28:54 9:37 05:46

47

501 Kajsa Skotte Höllviken       28:56 9:39 05:47

48

654 Felix Kozma Södra Sandby       29:02 9:44 05:48

49

441 Marcus Holm Tetra Pak IF       29:03 9:46 05:48

50

558 Gert Olsson Staffanstorp       29:07 9:49 05:49

51

627 Kristina Löfgren         29:13 9:55 05:50

52

566 Sven Erlandsson Tetra Pak IF       29:13 9:56 05:50

53

593 Per Bjerkeli Bunkeflo Ski Team       29:32 10:14 05:54

54

624 Arne Svensson Rexam Fosie       29:39 10:21 05:55

55

621 Bertil Persson Nordic Sugar Arlöv       29:40 10:22 05:56

56

492 Elisabeth Hundt Genarp       29:40 10:22 05:56

57

549 Ercument Halil Rexam Fosie       29:41 10:23 05:56

58

564 Lars Pettersson Tetra Pak IF 65     29:47 10:29 05:57

59

496 Sabina Olsson Hässleholm 85     29:59 10:41 05:59

60

653 Viktoria Kozma Södra Sandby       30:00 10:42 06:00

61

464 Henrik Nordberg   80     30:09 10:51 06:01

62

507 Anita Olsson Kävlinge 62     30:11 10:53 06:02

63

582 Kjell Persson Torna Hällestad       30:15 10:58 06:03

64

568 Rolf Carlsson Tetra Pak IF       30:23 11:05 06:04

65

572 Claes Persson VW-Veteranerna Staffanstorp 52     30:28 11:11 06:05

66

540 Cecilia Pettersson PwC       30:29 11:11 06:05

67

569 Bo Friberg Tollarp       30:30 11:12 06:06

68

603 Sofie Bjekefeldt Löddeköpinge       30:33 11:15 06:06

69

442 Helen Sellar Tetra Pak IF       30:45 11:27 06:09

70

539 Christina Loman PwC       30:46 11:29 06:09

71

560 Amanda Olsson Södra Sandby 95     30:57 11:40 06:11

72

614 Göran Andersson BOP Malmö       31:04 11:47 06:12

73

508 Annette Welin Landskrona 62     31:20 12:02 06:16

74

512 Susann Schrey Lund 61     31:25 12:07 06:17

75

527 Anna Palmqvist Malmö 70     31:31 12:14 06:18

76

477 Ann Söderberg   71     31:33 12:16 06:18

77

478 Minna Söderberg   03     31:33 12:16 06:18

78

494 Maria Johansson Halmstad 64     32:08 12:50 06:25

79

472 Michael Edelborg Christensen   70     32:09 12:51 06:25

80

473 Alexander Edelborg Christensen   01     32:09 12:52 06:25

81

513 Ursula Lindström Lund       32:16 12:58 06:27

82

535 Alf Olsson Nordic Sugar Arlöv       32:18 13:01 06:27

83

550 Ola Persson Ryssbergets Ik       32:25 13:07 06:29

84

547 Mikael Rosqvist Rexam Fosie       32:30 13:12 06:30

85

545 Rickard Nilsson Rexam Fosie       32:30 13:12 06:30

86

561 Mia Erenius Södra Sandby 71     32:40 13:23 06:32

87

490 Camilla Christensson Furulund       32:45 13:27 06:33

88

520 Cathrine Olsson Lund 57     33:23 14:05 06:40

89

495 Petri Heikkinen Halmstad 61     33:40 14:22 06:44

90

526 Åke Henriksson Malmö 33     34:05 14:47 06:49

91

511 Emma Köster Lomma       34:06 14:49 06:49

92

480 Hanna Kamf Hoppe   74     34:53 15:35 06:58

93

471 Phillipa Anderson Smedinge   71     35:02 15:44 07:00

93

537 paula ekman hagdahl oxie 75     35:02 15:44 07:00

95

538 Ana Aurell Oxie, Malmö 68     35:03 15:45 07:00

96

528 Julia Finnbäck Malmö 88     35:09 15:51 07:01

97

591 Karl Fagrenius Trelleborg       35:25 16:07 07:05

98

468 Annika Pettersson   64     35:40 16:22 07:08

99

489 Agneta Bengtsson Furulund       36:47 17:29 07:21

100

570 Lena Bergström Vallby 72     37:36 18:19 07:31

101

590 Carla Fagrenius Trelleborg       37:36 18:19 07:31

102

509 Beryl Olsson Landskrona 55     40:14 20:57 08:02

103

503 Astrid Nilsson IFK LUND 36     40:44 21:27 08:08

104

521 Wilhelm Wijkander Lund 94     42:32 23:14 08:30

105

519 Caiza Rönnkvist Lund 52     42:32 23:14 08:30

106

534 Monica Persson Nordic Sugar Arlöv       45:58 26:41 09:11

107

505 Kjell Lind IFK Lund 36     47:29 28:11 09:29

108

657 Klas Fjällrot Heleneholms IF       49:58 30:41 09:59

109

536 Joakim Azizov Nordic Sugar Arlöv       52:18 33:00 10:27

110

531 Eva Plume Nordic Sugar Arlöv       52:25 33:07 10:29

111

533 Isabella Roman Nordic Sugar Arlöv       52:26 33:08 10:29

112

532 Rasida Abaz Nordic Sugar Arlöv       52:48 33:31 10:33

113

554 Bodil Andersson Skurup       54:10 34:52 10:50

114

552 Bror Jönsson Skurup       55:04 35:46 11:00

115

474 Filippa Edelborg Christensen   04     58:55 39:37 11:47

116

524 Birgitta Johansson Malmö       59:27 40:09 11:53

117

475 Cecilia Christensen Edelborg   71     59:28 40:10 11:53

118

553 Görel Andersson Skurup       59:30 40:13 11:54

119

466 Albert Smith   95     1:18:37 59:19 15:43
MS

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

662 Hans Larsson MAI 81     32:32   03:15

2

3 David Hartman Björnstorps IF 81     32:48 0:15 03:16

3

645 Jim Webb Århus 1900 85     34:15 1:43 03:25

4

4 Ola Kärnefelt Björnstorps IF 87     34:26 1:53 03:26

5

6 Henry Churchill Heleneholms IF 87     35:08 2:35 03:30

6

599 Henrik Krak Sparta 81     36:13 3:41 03:37

7

7 Tomas Vedin IFK Helsingborg 80     38:17 5:44 03:49

8

650 Martin Trulsson Härlövs IF 84      38:22 5:50 03:50

9

2 Christian Klingebrant Björnstorps IF 80     39:23 6:51 03:56

10

5 Anders Bennrup Heleneholms IF 79     41:06 8:33 04:06

11

620 Mattias Ottosson AXA Sports Club 85     45:20 12:48 04:32

12

1 Daniel Berg AXA Sportclub 80     47:11 14:38 04:43
P15

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

93 Anton Jeppsson Is Göta 98     11:13   03:44

2

94 Gabriel Klingberg Lund 98     11:29 0:16 03:49

3

91 Kasper Friberg Björnstorps IF 01      12:15 1:02 04:05

4

605 Adam Jeppsson SGIF       13:19 2:06 04:26

5

89 Tobias Jönsson Axa SC 98      13:32 2:19 04:30

6

576 Felix Gustafsson Lunds OK       15:13 4:00 05:04

7

92 Ralf Carlberg Helsingborg 04     16:24 5:11 05:28

8

96 Hong Quan Odin Motionär 01     16:44 5:31 05:34

9

90 Lucas Jönsson Axa SC 99      17:05 5:52 05:41

10

577 Lukas Falk Dalby       18:47 7:34 06:15

11

97 Gustav Shepherd SSIF 04     20:02 8:49 06:40
P17

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

98 Oskar Rosenlund Björnstorps IF 97     35:56   03:35
P19

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född     Tid Tid Efter Pace

1

99 Simon Strand Heleneholms IF 94     37:02   03:42

TCS
TeamSportia



Saucony
2XU



enervit
Polar
Rönneberga



SEAT





AXA