VINNARE KORADE I POLARS SPURTPRIS

Stort tack till alla er som deltog och kämpade om Polars spurtpris i årets lopp. Vi har nu korat vinnarna med dom snabbaste tiderna i motionsklasserna för

Lidingöloppet 30 km, Lidingöloppet 15 km och Lidingö Tjejlopp.

Här kan du läsa om hur tävlingen gick till: www.lidingoloppet.se/sv/Nyheter/tavla-om-polars-spurtpris

Alla vinnare är kontaktade via mail och alla vann varsin Polar M400. Vi har även listat Topp 15-placeringarna för respektive klass som referens. Alla som vill jämföra sin egen tid men inte finns på listan kan gå in på sitt resultat via resultat-sidan och se sin spurt-tid under mellantiden ”Finnish”. 

Stort grattis säger vi på Lidingöloppet och POLAR!

Lidingö Tjejlopp

Kendra

Bannister

00:00:53

Emilia

Henriksson

00:00:54

Ida

Kristoffersson

00:00:57

Lidingöloppet 15 km 

KVINNOR

Victoria

Andersson

00:00:52

Mathilda

Sjölander

00:00:53

MÄN

Eric

Carlson Rydman

00:00:50

Olli

Surokivi

00:00:50

Lidingöloppet 30 km

MÄN

Linus

Westgren

00:00:45

Gustav

Johnsson

00:00:45

KVINNOR

Eva

Öhlund

00:00:54

Annika

Esplund

00:00:54



TOPP 15 Lidingö Tjejlopp

Förnamn

Efternamn

Placering totalt

Spurt-tid

Webelam

Ayele

1

00:00:50

Sylvia

Kiberenge

4

00:00:51

Kendra

Bannister

285

00:00:53

Marie

Sippus

19

00:00:53

Dace

Landström

11

00:00:53

Anna

Lindh

14

00:00:54

Emilia

Henriksson

755

00:00:54

Stina

Persson

176

00:00:54

Emelie

Genarp

24

00:00:54

Roman

Mengistu

3

00:00:54

Yewbdar

Gele

2

00:00:54

Anna

Petrova

6

00:00:55

Malin

Börjesjö

40

00:00:55

Agneta

Ledin Näslund

32

00:00:56

Louise

Nilsson

7

00:00:56

TOPP 15 Lidingöloppet 15km Kvinnor

Förnamn

Efternamn

Placering totalt

Spurt-tid

Victoria

Andersson

255

00:00:52

Erika

Rosenbaum

171

00:00:52

Mathilda

Sjölander

1197

00:00:53

Sanna

Duvebrant

128

00:00:55

Saga

Brismar

788

00:00:55

Maria

Sandström

33

00:00:55

Sara

Holmgren

18

00:00:55

Stephanie

Reveny

348

00:00:56

Ellen

Skoog

392

00:00:56

Ilona

Lusth

251

00:00:57

Olivia

Ostrowski

1228

00:00:57

Lena

Steenhouwer

1902

00:00:57

Ida

Larsson

207

00:00:57

Lisa

Ring

37

00:00:57

Ninni

Hassel

798

00:00:58

TOPP 15 Lidingöloppet 15km Män

Förnamn

Efternamn

Placering totalt

Spurt-tid

David

Wanjohi

4

00:00:44

Abraham

Adhanom

2

00:00:45

Betesfa

Ayele

1

00:00:45

Daniel

Tidholm

16

00:00:46

Tesfay

Desta

3

00:00:46

Niklas

Wihlman

7

00:00:46

Johan

Malm

20

00:00:47

Hjalmar

Didrikson

12

00:00:48

Fredrik

Uhrbom

5

00:00:48

John

Foitzik

6

00:00:48

Isak

Stenvall

110

00:00:48

Viktor

Kjellin

94

00:00:49

Peter

Edholm

27

00:00:49

Björn

Martinsson

8

00:00:50

Ole Henrik

Kråkenes

48

00:00:50

TOPP 15 Lidingöloppet 30km Män

Förnamn

Efternamn

Placering totalt

Spurt-tid

Linus

Westgren

784

00:00:45

Gustav

Johnsson

2134

00:00:45

Fredrik

Pettersson

4654

00:00:46

Linus

Rosdal

10

00:00:46

William

Morwabe

1

00:00:46

Giancarlo

Simion

8

00:00:47

Japhet

Kipkorir

2

00:00:47

Marcus

Carlén

384

00:00:47

Erik

Anfält

13

00:00:47

Eirik

Gramstad

6

00:00:48

Ulrik

Røstad Hovik

149

00:00:48

John

Kingstedt

16

00:00:48

Johan

Pettersson

8069

00:00:48

Fred

Grönwall

28

00:00:48

Johan

Sandler

85

00:00:48

TOPP 15 Lidingöloppet 30km Kvinnor

Förnamn

Efternamn

Placering totalt

Spurt-tid

Ida

Nilsson

104

00:00:53

Eva

Öhlund

1140

00:00:54

Annika

Esplund

6785

00:00:54

Malin

Ewerlöf

125

00:00:55

Michelle

Schnellbacher

964

00:00:55

Helena

Hallgren

861

00:00:55

Malin

Fyhr

1145

00:00:55

Lisa

Elowson

1748

00:00:55

Charlotte

Karlsson

173

00:00:55

Josefin

Abrahamson

994

00:00:56

Sofia

Olofsson

1519

00:00:56

Nina

Lintzén

512

00:00:56

Annika

Liedgren

9504

00:00:56

Josephine

Falkenberg Olsson

1893

00:00:56

Annelie

Johansson

95

00:00:56